ترامپ به وزیر خزانه‌داری هم رحم نکرد

ایسنا/ یکی از منابع مطلع به شبکه خبری بلومبرگ گفت، رئیس جمهوری آمریکا برکناری و اخراج وزیر خزانه داری را نیز بررسی کرده است.

شبکه خبری بلومبرگ همچنین از قول یکی دیگر از منابع مطلع گزارش داد که آینده استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا به سقوط ارزش بازار و بورس بستگی دارد.

نارضایتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از منوچین یک روز پس از آن مشخص شد که وی در بیانیه‌ای اعلام کرد به دنبال تضمین بازار مالی همزمان با افت بازار سهام است.

این بیانیه پس از گزارشی منتشر شد که در آن آمده بود ترامپ در حال بررسی اخراج جروم پاول، رئیس بانک مرکزی است.

ترامپ مکررا این مساله را پرسیده که آیا برخی از مشاورانش می‌توانند با پاول دیدار کنند یا خیر چون وی موضع منوچین را تضعیف می‌کند.

منوچین هر هفته با پاول دیدار می‌کند و وزیر خزانه داری وظیفه تقویت دیدگاه و نظرات کاخ سفید را دارد.

استفن میرو،‌ از مقام‌های سابق خزانه داری آمریکا و از شرکای مدیریتی در دفتر مشاوران سیاست‌گذاری بیکن در واشنگتن دی سی به بلومبرگ گفت:‌ تعدادی از افراد در داخل کاخ سفید هستند که علاقه‌ای به منوچین ندارند و از اینکه او را از چشم رئیسش بیندازند، خشنود می‌شوند. تا به حال، او به واسطه این حقیقت که ترامپ او را دوست دارد و او را به چشم یک وفادار می‌بیند، از این سوءنظرها محافظت شده است.

گزارش‌های مربوط به احتمال اخراج منوچین در حالی منتشر شده که دولت آمریکا تغییرات زیادی را در طول چند هفته گذشته در کابینه ایجاد کرده که از جمله آنها می‌توان به اعلام استعفای جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا به خاطر عدم توافق با سیاست‌ خروج نیروهای آمریکایی از سوریه که توسط ترامپ مطرح شد، اشاره کرد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.