پرداخت پول به کاربران فیس بوک در ازای شرکت در نظرسنجی

فیسبوک با ارائه‌ی نرم‌افزاری تحقیقاتی به‌نام فیسبوک ویووپوینت، به کاربران خود برای شرکت در نظرسنجی‌ها و تحقیقات جهت بهبود پلتفرم‌های این شرکت، پول می پردازد.

پرداخت پول به کاربران فیس بوک در ازای شرکت در نظرسنجی

فیسبوک با استفاده از نرم‌افزار جدید تحقیقات بازار خود، فیسبوک ویووپوینت (Facebook Viewpoint)، به کاربران برای شرکت در نظرسنجی، انجام وظایف و شرکت در تحقیقات، پاداش نقدی خواهد داد. طبق پست وبلاگ شرکت، غول رسانه‌های اجتماعی خبر داده که تصمیم دارد از نظرات کاربران ۱۸ سال به بالا برای بهبود فیسبوک، اینستاگرام، واتساپ، پرتال، آکیولوس و جامعه‌ی عمومی استفاده کند.

بعد از ایجاد یک حساب کاربری فیسبوک ویووپوینت، از کاربران درخواست می‌شود تا به «برنامه‌ها» بپیوندند. فیسبوک در پست وبلاگی اعلام کرده که توضیح خواهد داد چه اطلاعاتی را جمع‌آوری می‌کند؛ چطور از آن استفاده می‌کند و کاربر چه امتیازی برای تکمیل برنامه دریافت می‌کند که درنهایت با پرداخت از طریق پی‌پال خاتمه پیدا می‌کند. این نرم‌افزار اطلاعاتی از قبیل نام، آدرس ایمیل، کشور محل سکونت، تاریخ تولد و جنسیت را از کاربر درخواست می‌کند. همچنین امکان دارد از کاربر بخواهد تا اطلاعات دیگری مانند موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذارد تا صلاحیت او را برای شرکت در برنامه‌های فردی بسنجد.

پرداخت پول به کاربران فیس بوک در ازای شرکت در نظرسنجی

فیسبوک پستی در وبلاگ خود افزود:

ما اطلاعات شما را به اشخاص ثالث نمی‌فروشیم؛ همچنین فعالیت شما در فیسبوک ویووپوینت بدون اجازه از طریق فیسبوک یا دیگر حساب‌های کاربری که در نرم‌افزار لینک کرده‌اید، به اشتراک گذاشته نمی‌شود و می‌توانید هر زمانی که بخواهید به همکاری خود پایان دهید.

ماه ژانویه (دی ۱۳۹۷)، فیسبوک در حرکت مشابهی اپلیکیشن Facebook Research را منتشر کرد که به شرکت‌کنندگان ۱۳ تا ۳۵ سال، ۲۰ دلار در ماه به‌علاوه‌ی دستمزدهای ریفرال (ارجاع و معرفی به دیگران) را در ازای گزارش فعالیت‌های گوشی و اینترنتی خود به شرکت پرداخت می‌کرد.

منبع : CNET

شناسنامه مطلب
تاریخ انتشار مطلب
عنوان مطلب
پرداخت پول به کاربران فیس بوک در ازای شرکت در نظرسنجی
امتیاز مطلب
41star1star1star1stargray

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.