دیگر زمان خداحافظی واقعی با ویندوز ۷ فرا رسیده است

برای چند سال متوالی، «مایکروسافت» در تلاش برای مرگ کامل ویندوز ۷ در تلاش است؛ از ارائه نسخه‌های رایگان ویندوز ۱۰ به کاربران ویندوز ۷ گرفته تا قطع پشتیبانی‌ها. اما ظاهراً روند خداحافظی واقعی با این سیستم عامل محبوب از فردا به صورت رسمی آغاز خواهد شد. اگر همچنان از سیستم عامل ویندوز ۷ استفاده می‌کنید، زمان آن رسیده است که به شکل واقعی با آن خداحافظی کنید.

دیگر زمان خداحافظی واقعی با ویندوز 7 فرا رسیده است

در روزهای اخیر، کمپانی‌هایی نظیر NVIDIA انتشار درایور برای سیستم عامل ویندوز ۷ را محدود کردند. اینک روند قطع پشتیبانی از این سیستم عامل از فردا آغاز خواهد شد. مایکروسافت خواهان کوچ تمام کاربران به سیستم عامل ویندوز ۱۰ است.

Microsoft از روز آینده تمام به‌روزرسانی و پشتیبانی‌های ویندوز ۷ را متوقف خواهد کرد. در نتیجه دیگر هیچ آپدیت جدیدی برای این سیستم عامل منتشر نخواهد شد. جالب است بدانید که همچنان از هر ۴ سیستم کامپیوتری، یکی از آنها به سیستم عامل ویندوز ۷ مجهز است. به گزارش NetMarketShare، سیستم عامل ویندوز ۷ که روزی پُر طرفدارترین سیستم عامل بین کاربران بوده است، امروزه توسط ۲۶٫۶۴ درصد سیستم‌های موجود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیگر زمان خداحافظی واقعی با ویندوز 7 فرا رسیده است

در نتیجه رتبه دوم لیست محبوب‌ترین سیستم عامل‌های فعلی را به خود اختصاص داده است. ویندوز ۱۰ با سهم ۵۴٫۶۲ درصدی، در رتبه نخست ایستاده است. از زمان ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۵، کاربران بسیاری به سمت این سیستم عامل کوچ کرده اما روند رشد آن در گذر زمان مقداری کمتر شد. در ماه‌های اخیر، اعلام مایکروسافت مبنی بر توقف پشتیبانی از سیستم عامل ویندوز ۷، بسیاری از کاربران را به سمت ویندوز ۱۰ برده و باز هم شاهد رشد سهم ویندوز ۱۰ در ماه‌های اخیر بوده‌ایم.

اما مایکروسافت این مقدار را کافی ندانسته و دلایل مناسبی هم برای این منظور دارد. افزون بر تمام ویژگی و قابلیت‌هایی که در ویندوز ۱۰ یافت شده و ویندوز ۷ فاقد آن است، مسائل امنیتی و ناچار شدن مایکروسافت به تعریف بسته‌های امنیتی و حفاظت در برابر مشکلات بزرگی نظیر WannaCry، این شرکت را مجبور به ترغیب کاربران برای کوچ به سمت ویندوز ۱۰ کرده است.

باید در نظر داشت که کوچ از سیستم عامل ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ برای برخی از کاربران به معنی تغییر ساختار سخت افزاری است. بسیاری از سازمان‌ها و مراکز در سراسر جهان همچنان از کامپیوترهای قدیمی استفاده می‌کنند. آنها برای ارتقاء سیستم عامل خود به ویندوز ۱۰ نیازمند تغییرات بزرگ سخت افزاری هستند که هزینه‌های گزافی را روی دست آنها می‌گذارد. اما لغو تمام آپدیت‌ها، اعم از امنیتی و به‌روزرسانی های فنی، این سازمان‌ها را ناچار به استفاده از سیستم عامل ویندوز ۱۰ خواهد کرد.

شما از چه سیستم عاملی استفاده می کنید؟ بهترین سیستم عامل از نظر شما چیست؟

 

منبع : شهر سخت افزار

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.